Jakie sposoby logopedzi wykorzystują przy leczeniu

Strona głównaZdrowie

Jakie sposoby logopedzi wykorzystują przy leczeniu

Czy należy prosić o poradę prawnika w sprawach karnych
Kroplówki witaminowe na poprawę zdrowia
Gdzie poddać się odtruciu alkoholowemu?

Profesjonalna terapia logopedyczna oparta jest na różnorodnych metodach i technikach dostosowanych do potrzeb i wymagań każdego pacjenta. Dzisiejsze podejście do leczenia problemów z mową łączy ćwiczenia tradycyjne z innowacyjnymi rozwiązaniami terapeutycznymi. Stosowane przez specjalistów metody zależą przede wszystkim od rodzaju zaburzenia a także wieku poddawanej terapii osoby. Podczas pierwszej rozmowy w gabinecie logopedycznym wykonywana jest dokładna diagnoza logopedyczna, jaka pozwala ustalić jaki jest problem i odpowiednio zaplanować działania naprawcze.

Fachowa ocena między innymi obejmuje sprawdzenie budowy i sprawności wszystkich narządów artykulacyjnych, weryfikację mowy spontanicznej jak również ocenę umiejętności językowych. U dzieci mających zdiagnozowane opóźnienie w rozwoju mowy neurologopeda Kostrzyn zastosuje stymulujące metody, które bazują na tym, co dzieci lubią najbardziej, czyli zabawie. Przez wierszyki, gry, piosenki i wszelkiego rodzaju ćwiczenia logopedzi zachęcą dziecko do mówienia i rozwijania słownictwa. Naprawdę skuteczne okazują się także ćwiczenia oddechowo-fonacyjne, jakie uczą właściwej techniki oddychania i zarządzania powietrzem podczas mówienia.

Leczenie osób posiadających wady wymowy koncentruje się na ćwiczeniach usprawniających elementy narządu mowy – język, wargi, żuchwę oraz podniebienie miękkie. Pacjenci dostają do wykonania specjalne układy do artykulacji, które stopniowo prowadzą do prawidłowego wymawiania głosek, z którymi są problemy. Logopedzi korzystają również z technik słuchowych, pomagających w uczeniu się rozróżniania dźwięków brzmiących podobnie do siebie.

W gabinetach logopedycznych często stosowane są lustra, przy pomocy których pacjent może obserwować właściwe ustawienie narządów artykulacyjnych. Podczas leczenia jąkania logopedzi stosują metody płynnego mówienia, kontroli oddechu oraz techniki psychoterapeutyczne, które pomagają radzić sobie ze stresem i lękiem przed mówieniem.

Popularne są także ćwiczenia do rytmizacji mowy oraz metody spowolnionego mówienia. Sporo przydatnych informacji na ten temat znaleźć można w serwisie https://akademiamowyiterapii.pl, lub w firmie:

Paulina Jabłońska
Akademia mowy i terapii

Wyszyńskiego 23

Kostrzyn nad Odrą
Polska (66-470)

tel: 504 188 593

mail: kontakt@akademiamowyiterapii.pl

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0