Strona głównaZdrowie

Jakie są często używane sposoby czyszczenia separatorów tłuszczu

Depilacja laserowa – kto nie może skorzystać z tej metody?
Jakie przekąski kinowe będą odpowiednie na seans filmowy w domu
Które akcesoria oświetleniowe przydadzą się w kamperze

Utrzymanie czystości w obiektach gastronomicznych powinno także obejmować dbałość o system odprowadzający ścieki. Na naszym rynku dostępnych jest parę sprawdzonych technik na usuwanie tłuszczowych złogów z takich instalacji. Najbardziej popularną metodą jest czyszczenie separatorów ręczne, które polega na opróżnieniu całego zbiornika i usunięciu zalegających osadów przy użyciu szczotek, szpachelek i innych narzędzi.

Serwisowi pracownicy otwierają pokrywę do separatora, wybierają nagromadzony tłuszcz oraz osady stałe, a następnie czyszczą wnętrze urządzenia, skrobiąc przylepione zanieczyszczenia. Ta metoda będzie się sprawdzać głównie w przypadku małych separatorów, gdy ilość nagromadzonego tłuszczu nie jest duża. Alternatywnym rozwiązaniem jest próżniowe czyszczenie, które wykorzystuje nowoczesne asenizacyjne pojazdy wyposażone w pompy ssące o dużej mocy. Odpowiednio zakończona końcówka węża ssącego zostaje wprowadzona do separatora, a podciśnienie zasysa całą zawartość do cysterny pojazdu.

Metoda ta znakomicie sprawdza się przy większych separatorach tłuszczu i znacznych ilościach zanieczyszczeń w środku. Jej zaletą jest szybkość działania oraz możliwość opróżniania jednocześnie studzienek kanalizacyjnych położonych w pobliżu. Wadą zaś bywa ograniczony dostęp do trudniej dostępnych miejsc, do jakich można nie dociągnąć węża ssącego. Wykonując serwis separatorów warto zwrócić uwagę na stan filtrów i sitek, jakie również wymagać mogą wymiany albo czyszczenia. W ostatnich latach pojawiło się również biologiczne czyszczenie, używające specjalnych preparatów zawierających bakterie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0